Jdi na obsah Jdi na menu
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz

FC Moravský Písek -- Kovo Ždánice 2:2 (0:1)

11. 8. 2013

K prvnímu mistrovskému zápasu do Moravského Písku jsme odjížděly v sestavě, kdy nám chybělo 5 hráčů základní sestavy. Do týmu se skvělým způsobem zapojil náš nový hráč Kučera František a také Havlík Josef, který letos vyšel z žáků. Také nám pomohl Štipčák David, který ještě obléká dres žáků. Bez takového přístupu a obětavosti některých hráčů by jsme dnes  snad ani nemohly odcestovat. V brance si svou dorosteneckou premiéru odchytal Michal Novotný. Také na lavičku usedl a držel taktovku náš nový trenér, Štipčák Kamil, kterému tak gratuluji k prvnímu získanému bodu.

Sestava

Novotný Michal

Poloucký Ondřej

Štipčák Kamil Pavlech Martin Hojač Zbyněk
  76' Lupač David

Pokluda Frony, Ondříšek Jiří

Od úvodních minut prvního poločasu byli domácí jasně lepší tým a my se jen ztíží, bránily jejich akcí. V té době nás podržela jak dobře sehraná obrana, tak dobrý výkon mladého brankaře Michala Novotného. Po 10 minutách hry a přečkání tlaku domácích jsme i my začaly ohrožovat branku soupeře. V době, kdy domácí snad se všemi hráči útočili, se ještě na naší půlce k odraženému míči dostal Pokluda  Fronyslav  a sprintem přes celé hřiště nekompromisně zakončil střelou po zemi k tyči. To probíhala 25´, kdy jsme se ujaly vedení. Do konce prvního poločasu to byli domácí, kteří nás přehrávali, avšak měli smůlu na kopačkách, když i vyložené šance nedokázali proměnit. Za tohoto stavu rozhodčí ukončil první poločas.

I druhý poločas začal pod taktovkou domácích, kteří nakopávali balóny do našeho pokutového území a snažili se zakončovat. To se jim podařilo po 10 minutách, kdy náhodně odražený míč od našeho stopera uklidil útočník domácích k tyči, a psal se výsledek 1:1. Následně trenér prostřídal a na hřiště vstoupil Jiří Ondříšek, který se mu o dalších 10 minut později odvděčil. Po centru Kamila Štipčáka si zpracoval míč a levou nohou nedal brankaři šanci a vyhnal pavouky z branky. A my vedly v 71´ 2:1. Tento výsledek jsme se snažily uhájit, ale zaskočil nás do té doby dobře pískající hlavní rozhodčí, který svým omylem, když po zákroku obránce a odehrání míče do zámezí odpískal neprávem pokutový kop. Ten domácí proměnili a na časomíře svítil výsledek 2:2. V té době jsme již neměly síly ani my, ani domácí a v 95´ hlavní rozhodčí ukončil zápas za tohoto smírného výsledku.